Текст із сайту drevo-folk.kiev.ua, 2008.
Музикознавець, автор порівняльних досліджень у галузі медієвістики та етномузикології, кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри старовинної музики НМАУ. З 1979 учасниця багатьох фольклорних експедицій (Полісся, Поділля, Середню Наддніпрянщину, Карпати). Здійснювала аудіозаписи як народної музики, так і церковного співу, у тому числі від російських старообрядців. Має досвід викладання традиційного українського співу в школах та академіях Польщі, Бельгії, Франції.
Олена – одна з тих, хто був біля витоків гурту “Древо”, учасницею якого вона є з першого дня його існування. Пісенний стиль Київського Полісся, з якого починало “Древо”, залишився найближчим для її співочої манери і тембру. Гарно пасують їй також пісенні традиції прилеглих до цієї території земель (Житомирське Полісся, Чернігівщина, Західна Полтавщина).
Головною сферою наукових інтересів О.Шевчук – під впливом її наукового керівника, професора Н.О.Герасимової-Персидської – стала давньоукраїнська церковна монодія і український народний спів, їхній розвиток та взаємовплив у східно-слов’янському контексті. Монодійні твори, розшифровані й реконструйовані Оленою, увійшли до репертуару хорів “Дзвони”, “Київ”, “Credo”.
На сайті: