Валерій СТУПНИЦЬКИЙ

Текст із сайту drevo-folk.kiev.ua, 2008.

За освітою музикознавець. Після Сумського музичного училища з успіхом навчався у Київській консерваторії. Тоді й відбулася його перша фольклорна експедиція. Це була досить складна – за погодними умовами – поїздка по селах Центрального Поділля. Тетяна Сопілка, яка була керівником їх маленької групи, ще й зараз згадує “стійкість і мужність” Валєри. Але та експедиція не стала для нього поворотною у виборі спеціалізації. Дипломна робота базувалася на матеріалах академічної музики. Втім, Валерій паралельно освоював професію звукорежисера, яка його серйозно зацікавила.

Зараз В.Ступницький є відомим у своєму фаховому середовищі професіоналом, чий тонкий слух, музикальність і висока освіта дозволяють працювати з музикою різних стилів та складності. Не так давно, прямо з крісла звукорежисера Валерій знов прийшов у фольклор – cпочатку до “Гуртоправців”, потім у “Древо”. Це трапилося після запису ним древського диску «Рай розвився» і, ймовірно, не без його впливу (хоча він записував також й інші фольклорні гурти – “Гуртоправці”, “Божичі”, “Володар”, “Отава”). Тут, очевидно, зіграла свою роль ще одна важлива якість його особистості: Валерій – глибоко віруюча людина – довгий час був хористом в одному з київських православних храмів, а з недавнього часу став реґєнтом цього хору.

Головною життєвою цінністю для Валерія Ступницького є родина, діти. Але, щоб його портрет не виглядав занадто “відірваним від землі”, додамо, що Ступницький є давнім та відданим вболівальником київського футбольного клубу “Динамо”.

У “Древі” ліричний бас Валерія додає глибини звучанню чоловічих голосів, а своїми заспівами пом’якшує загальний характер пісні.