Наталія СЕРБІНА

Текст із сайту drevo-folk.kiev.ua, 2008.

Етномузиколог, випускниця НМАУ ім. П.Чайковського, викладач автентичного співу в студії при хорі Верьовки (2000–2004) та у фольклорній студії при МАУП. Дипломну роботу захистила на кафедрі музичної фольклористики під науковим керівництвом Євгена Єфремова. З ним також пов’язаний її перший експедиційний досвід у 1995 і перші спроби фольклорного співу – на репетиціях “Древа”. Зараз експедиційна географія Н.Сербіної охоплює села Житомирщини, Полтавщини, Сумщини, Черкащини та Чернігівщини. Незважаючи на те, що дипломна робота Наталії базувалася на матеріалі традиційних колядок, а в експедиціях вона завжди прагне ретельно виявити й зафіксувати найархаїчніші шари місцевої традиції, науковий інтерес Н.Сербіної останніми роками загострився у напрямку вивчення найпізніших жанрів фольклору – напливових пісень, різного роду кітчевої музики (які дійсно поки що мало досліджені).

Кілька років Наталка співала у складі фольклорного ансамблю “Божичі” – її голос можна почути на божицькому CD “Котилася, ой, ясна зоря з неба” 2004 р. Від 2004 р. Наталія є учасницею “Древа”. Її голос густого, наповненого тембру особливо виразно звучить у середньому регістрі. Але як сольний підголосок він так само органічно сполучається з чоловічими басами. Втім, становлення Наталки як співачки ще далеко не завершене.

Н.Сербіна вже не раз брала участь у різних мистецьких проектах, міжнародних наукових конференціях. А фольклорна вистава “У пошуках втраченого часу… Життя” (спільний проект «Божичів» та ЦСМ “Дах”, режисер Владислав Троїцький) виявила її неабиякі акторські здібності.
 

На сайті:

Наукові публікації:

  1. Риси пізньої лірики російськомовного походження в українському пісенному фольклорі. Тези наукової конференції НМАУ ім. П.Чайковського (готується до видання).
  2. До питання про фольклорно-пісенний кітч: фактори виникнення та ознаки. Музика, № […]. — 2007 (готується до друку).