Ганна КОРОПНІЧЕНКО

Текст із сайту drevo-folk.kiev.ua, 2008.

Після навчання у Київському музичному училищі (теоретичне відділення) вона отримала вищу музично-педагогічну освіту у Київському педагогічному інституті. Перші фольклорні враження здобула саме від фольклорного гурту “Древо” у ___ р. Одразу захопилася традиційною музикою і від того часу досліджує музичний фольклор. Тепер у її власному фоноархіві зберігаються записи з понад 120 сіл Київщини. А ще Г.Коропниченко відвідала з експедиціями Полтавщину, Полісся, Покуть, Підляшшя (Польща). Ганна Миколаївна є автором кількох наукових статей, упорядником фолькорних касет та компакт-дисків. Напрямки її наукових досліджень: “перехідні зони” між регіональними стилями, взаємозв’язок пісенної функції та структури.

Зараз Ганна Миколаївна працює науковим співробітником Проблемної науково-дослідної лабораторії музичної етнології НМАУ, періодично викладає фольклорні дисципліни у різних вузах Києва (КНУКіМ, КНУ ім. Шевченка, НМАУ). Регулярно запрошується для проведення майстер-класів з традиційного українського співу в Україні та Польщі.

У “Древі” Ганна співає з 1989 р. (з перервою у ___ років). Крім того вона довгий час була “творцем”, керівником і учасником молодіжного фольклорного гурту “Отава”. Її голос, можливо, є найвиразнішим у “Древі”. Неповторний, глибоко-м’який вібруючий тембр поєднується з природною музичністю його володарки і гарним відчуттям нею конкретного музичного стилю. Все це справляє магічне враження на слухача, а сольні “партії” у виконанні Ганни завжди надають музичному творові того хвилюючого лірико-драматичного забарвлення, яке підносить просту сільську пісню до рівня справжнього шедевра.
 

На сайті:

 

Вибрані публікації:

  1. Ганна Коропніченко. Про один тип жнивних мелодій [у співавторстві з І.Клименко] // Збірник наукових та науково-методичних праць кафедри фольклору та етнографії КДІК. – К., 1995.
  2. Ганна Коропніченко. Перехідна зона як об’єкт мелогеографії (За матеріалами весільних наспівів межиріччя Тетерева та Ірпеня) // Проблеми етномузикології. Вип. 1. – Київ, 1998.
  3. Ганна Коропніченко. Ранні ліричні пісні Київщини, приурочені до жнив // Проблеми етномузикології. Вип. 2. – Київ, 2004.

Компакт-диски:

  1. Традиційна музика Київщини. Лівобережжя (автентичне виконання) / Упорядник Ганна Коропніченко. – КСД 031. – 1997.
  2. “Ой як же було ізпрежди віка…” Традиційні пісні Правобережної Київщини (автентичне виконання) / Упорядник Ганна Коропніченко. – КОМП 102. – 2000.
  3. “Йа вже років двісті, як козак в неволі”. Забуті пісні Українців (автентичне виконання) / Упорядник Ганна Коропніченко. – “Українська ДіВіДі Компанія”, 2005.
  4. “Йа ми ходимо, походжаємо…”. Забуті пісні Київщини. Гурт “Отава” та Київський кобзарський цех (вторинне виконання) / Упорядник Ганна Коропніченко. – 076–0-030–2. – Оберіг, 2005.

 

13 Вересня 2020   (оновлено 15.09.2020)