Ганна КОРОПНІЧЕНКО

Текст із сайту drevo-folk.kiev.ua, 2008.

Після навчання у Київському музичному училищі (теоретичне відділення) вона отримала вищу музично-педагогічну освіту у Київському педагогічному інституті. Перші фольклорні враження здобула саме від фольклорного гурту “Древо” у ___ р. Одразу захопилася традиційною музикою і від того часу досліджує музичний фольклор. Тепер у її власному фоноархіві зберігаються записи з понад 120 сіл Київщини. А ще Г.Коропниченко відвідала з експедиціями Полтавщину, Полісся, Покуть, Підляшшя (Польща). Ганна Миколаївна є автором кількох наукових статей, упорядником фолькорних касет та компакт-дисків. Напрямки її наукових досліджень: “перехідні зони” між регіональними стилями, взаємозв’язок пісенної функції та структури.

Зараз Ганна Миколаївна працює науковим співробітником Проблемної науково-дослідної лабораторії музичної етнології НМАУ, періодично викладає фольклорні дисципліни у різних вузах Києва (КНУКіМ, КНУ ім. Шевченка, НМАУ). Регулярно запрошується для проведення майстер-класів з традиційного українського співу в Україні та Польщі.

У “Древі” Ганна співає з 1989 р. (з перервою у ___ років). Крім того вона довгий час була “творцем”, керівником і учасником молодіжного фольклорного гурту “Отава”. Її голос, можливо, є найвиразнішим у “Древі”. Неповторний, глибоко-м’який вібруючий тембр поєднується з природною музичністю його володарки і гарним відчуттям нею конкретного музичного стилю. Все це справляє магічне враження на слухача, а сольні “партії” у виконанні Ганни завжди надають музичному творові того хвилюючого лірико-драматичного забарвлення, яке підносить просту сільську пісню до рівня справжнього шедевра.
 

На сайті: